art
 
page
main-content

Lokalita a okolí

Vrchlabí se díky své poloze v krkonošském podhůří právem nazývá branou Krkonoš, našich nejvyšších českých hor, které jsou součástí Krkonošského národního parku. Najdete zde unikátní mozaiku horských ekosystémů a prameny řek Labe, Malé Labe, Úpa, Jizerka a Mumlava. Nejvýznamnější turistická střediska oblasti jsou: Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn, Horní Maršov, Janské Lázně, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Szklarska Poręba (Polsko), Karpacz (Polsko), Benecko.

aspectThmb_vrchlabi-letec.jpg

Okolí Vrchlabí nabízí od jara do podzimu nepočítaně značených cest pro pěší turisty i cyklisty. Vrchlabím prochází dvě dálkové cyklotrasy: Labská stezka a Jizersko – jesenická magistrála. Zájemci o horský závodní adrenalin si jistě užijí Trek Špindl Bike Park ve Špindlerově Mlýně.

Milovníci zimních sportů jistě ocení stovky kilometrů upravených tras pro běžkaře či řadu sjezdových tratí. SKI areál Herlíkovice a Bubákov je vzdálený 3 km od centra Vrchlabí. Nabízí 12,4 km sjezdových tratí různých obtížností a 3 km sjezdovek pro večerní lyžování. SKI areál Vrchlabí – Kněžický vrch Špindlerův Mlýn je ideální pro rodiny s dětmi. Nachází se 400m od historického centra Vrchlabí (na obchvatu Praha – Špindlerův Mlýn) a najdete zde šest sjezdovek s celkovou délkou 6700 m.

aspectThmb_knezicky-vrch.jpg

Vrchlabí je energetické město budoucnosti a to díky inteligentním elektroměrům, přesměrovávání toku energie, stanicím pro rychlé dobíjení elektroaut nebo soustavou malých vodních elektráren. Patří mezi jedno z mála měst v Evropě, které testují chytrou síť a právě Liščí Kopec je nazýván „ostrovem života“ , který je připraven na blackout.

aspectThmb_lisci-kopec.jpg

Více informací o městě a okolí najdete na stránkách MU Vrchlabí.